Kalėdinis palinkėjimas “finansų specialistams” …

Mąstymo keitimas

Citation
, XML
Authors

Abstract

Kalėdinis palinkėjimas “finansų specialistams” ir ne tik …
Vakarų ekspreso internetinio puslapio straipsnių (angl. Blog) kolekcija – http://www.ve.lt
Autorius: Virmantas Galdikas, 2009-12-23 – 15:42
plačiau: http://www.ve.lt/blog/2009/kaledinis-palinkejimas-finansu-specialistams-ir-ne-tik/

Gerbiamieji,

artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiesiems 2010 metams norėčiau palinkėti visiems išminties ir sumanumo, o labiausiai atsisukti veidu į žmogų su visais jo norais, sugebėjimais, privalumais ir trūkumais.

Linkiu visiems “finansų specialistams” 2010 m. suprasti, kad pinigus, vertę ir turtą sukūrė žmogus, todėl šios priemonės turi tarnauti žmogui. Kai žmogus skaičiuoja diskontuotas vertes, jis pradeda tarnauti savo kūriniui – vertei. Mano galva, tai yra nelogiška, kai kūrėjas tarnauja savo kūriniui.

Man taip pat nelogiška, kai žmonės sukuria sistemas, kurios verčia žmones tarnauti savo kūriniams, pinigams, turtui, valdžiai, kuri taip pat savo kūriniui – biudžetui, ir visi kartu pamiršta, kad svarbiausias šios visuomenės elementas yra gyvas žmogus.

Kyla natūralus klausimas ar valdžia iš viso yra pasirengusi sutvarkyti valdžios aparatą taip, kad jis tarnautų žmogui ir tenkintų jo realius poreikius. Jeigu ji būtų pasirengusi taip elgtis, tai daugelis šių metų sprendimų būtų priimti kitokie ir neturėtume mes šiai dienai tokio didelio socialinio ir psichologinio susipriešinimo šalyje.

Leiskite man pasvajoti. Nuo 2010 m. Lietuvą norėčiau matyti kaip kūrybingų, intelektualių, linksmų ir darbščių žmonių kraštą, kuriame gera gyventi.

Kas nori, tegul ir toliau skaičiuoja vertes ir diskontuotas vertes, nes nuo to, kad suskaičiuosi savo “rožinę svajonę”, geriau vis tiek negyvensi.

Kitiems, kurie nori realiai gyventi gerai, siūlau pamąstyti apie tai kaip reikėtų skatinti mokslo, pramonės, kultūros, sporto, švarios gamtos ir ekologiškos gyvensenos sistemos su modernia transporto infrastruktūra sukūrimą, kurioje būtų gera žmogui gyventi, dirbti ir kurti. Ką reikėtų padaryti kiekvienam iš mūsų atskirai ir kartu, kad kitais metais padaugėtų pinigų skiriamų darbui, šeimai ir laisvalaikiui? Kaip mums reguliuoti tuos pinigų srautus, kad jie neatitektų “vertės skaičiuotojams”, o pilnai atliktų savo funkcijas mūsų pačių naudai?

Todėl ir linkiu visiems daryti tik tokius darbus, kurie sukuria gėrį mums patiems, mūsų artimiesiems, giminėms, draugams, verslo partneriams, bendruomenei, šaliai, tautai ir pasauliui, nepažeidžiant kitų žmonių interesų. Taip elgtis mes taip galėsime tik tada , kai pažvelgsime į kitą žmogų atvirai ir nesislėpsime po “vertės” kauke, ir neįrodinėsime sau ir kitiems, kad mūsų gyvenimas priklauso nuo mūsų kūrinių, o ne nuo mūsų pačių veiklos ir sprendimų.

Linksmų visiems švenčių ir linkiu kiekvienam surasti savo kelią į geresnį gyvenimą.

Aš jau suradau ir mėginu kitiems parodyti.